Pasivní dům Bohutice

Lokace Bohutice
Stupeň studie, DUR+DSP, IČ, DPS, AD
Rok dokumentace 2022
Rok realizace 2023-2024
Autor studie atelier3 & Jonáš Kuba
Autor dokumentace atelier3 
Fotografie

Novostavba pasivního rodinného domu má jedno nadzemní podlaží a obytné podkroví. Objekt je obdélníkového tvaru s vikýři na obou stranách domu zasazenými v sedlové střeše. Díky těmto prvkům zapadá do okolní zástavby. Vystupující část vikýře v severovýchodní části zároveň tvoří zastřešení vstupu do domu. Dům má ideální orientaci na jihozápad. Fasáda domů je tvořena kombinací dřevěného obložení, bílé omítky a kovových antracitových prvků. Před domem se nachází zastřešené parkovací stání pro dvě auta a na straně, která se otevírá do zahrady je velká zastřešení terasa pergolou. 

Konstrukce stavby je řešena ze zdících prvků vápenopískového zdiva, krov je řešen v pohledové kvalitě s nadkrokevní izolací. Tepelná izolace je navržena s normovými předpisy pro splnění pasivních hodnot objektu. Technické srdce domu tvoří kompatkní jednotka Pichler Pkom4. Klienti si mohou zažádat o nejvyšší dotaci v programu Nová zelená úsporám.

Reference: ATELIER3 mohu z vlastní zkušenosti vřele doporučit! Za všech okolnostní profesionální a vstřícné jednání, kvalita studií i projektové dokumentace dle mého názoru dalece převyšuje konkurenci. Pro mě, jako laika ve stavebnictví, bylo jednání s ATELIEREM3 v průběhu celého procesu přípravy stavby, ale i její realizace, naprosto klíčové. Nikdy jsem neměl problém se na cokoli zeptat, všechny problémy se okamžitě řešily. Ještě jednou děkuji za bezchybnou spolupráci a vedení!
Luděk Smola, investor