Pasivní dům Střelice

Lokace Střelice
Stupeň studie, DUR+DSP, IČ, DPS
Rok dokumentace 2021
Rok realizace 2023
Autor studie atelier3 & Jonáš Kuba
Autor dokumentace atelier3 
Fotografie

V jednoduchosti je krása. Tímto by se dal popsat projekt pasivního domu pro mladou rodinu nedaleko od Brna.

Jedná se jednopodlažní rodinný dům s obytným podkrovím. Dům bude nepodsklepený a se sedlovou střechou, která bude směrem k jihu rozšířena o vikýř. Půdorysně se jedná o obdélník, hmotově se jedná o pravidelný kvádr zastřešený šikmou střechou. Konstručně je dům kombinací vápenopískového zdiva a železobetonu, krov je pohledový s nadkrokevní izolací.

Dům bude mít světlou barvu fasády. Střešní skládaná krytina se uvažuje antracitová. Rámy otvorových výplní antracitové a béžové. Dispozičně se jedná o rodinný dům 5+kk.

Projekt byl již od studie optimalizován dle zásad pasivní výstavby. Technickým srdcem domu je kompaktní jednotka Pichler PKOM 4. Stavebníci si budou moci zažádat o nejvyšší dotaci v programu Nová zelená úsporám.

Právě probíhá výstavba, dokončení se předpokládá v průběhu roku 2024.

Reference: Výborná spolupráce a komunikace, ochota poradit i vysvětlilt. Neocenitelná pomoc především při jednání s úřady se všemi podmínkami, které na budoucí RD byly kladeny. Také jsme ocenili rady a nápady, které ATELIER3 pro náš RD vymýšlel a dělal nám jej praktičtější a k naší plné spokojenosti do každého detailu.
Lenka Kučerová, investorka