Pasivní dům Velká Dobrá

Lokace Velká Dobrá
Stupeň studie, DUR+DSP, IČ, DPS, AD
Rok dokumentace 2022
Rok realizace 2024
Autor studie atelier3 & Jonáš Kuba
Autor dokumentace atelier3 
Fotografie

Dům ve Velké Dobré byl od začátku navrhován v souladu s principy pasivní výstavby. Jedná se o pasivní dům s možností zažádat si o nejvyšší dotaci v programu Nová zelená úsporám.

Samostatně stojící dům je umístěn do svažitého pozemku na východní stranu. Jedná se o jednopodlažní, nepodsklepený dům s obytným podkrovím.

Objekt je navržen ve tvaru písmene “H”. Jedná se o dvě jednotlivá křídla s nižší plochou střechou, která jsou spojena společným prostorem se sedlovou střechou. Kontrast mezi hmotami je umocněn i pomocí barevného řešení. K rodinnému domu náleží i samostatně stojící dvojgaráž na východní straně pozemku. 

Dominantou interiéru je otevřená část nad obývacím pokojem až do krovu. Obývací pokoje je zároveň průchozí na obě strany, kde se nachází zastřešené terasy. 

Dispozice domu je o velikosti 5+kk.

Reference: S Ateliérem3 se nám velmi dobře spolupracovalo. Navrhovali nám RD od studie až po prováděcí projekt. Vše probíhalo hladce, komunikace byla rychlá a příjemná. Vždy nám uměli poradit a najít pro nás řešení. Se změnami v projektu, které jsme si vymysleli si poradili na jedničku! Tímto bychom také chtěli vyzdvihnout jejich ochotu, flexibilitu a trpělivost kterou nám projevili. Velmi si jejich pečlivého a osobního přístupu vážíme. Můžeme jen všem doporučit, s výsledkem jsme velice spokojení. Jsme velmi rádi, že jsme se rozhodli právě pro ně!
Gabriela Melenová a Marián Mikloš, investoři